Vyhľadávanie


Kontakt

Masér Sam
Jaselská 24 Topoľčany
Masáže Topoľčany a okolie

Samuel
0905 101 740
0907 407 493

E-mail: samuelzahradnik@gmail.com

 

Koloidné Striebro

vlastnosti a užívanie

 

Koloidné striebro likviduje jednobunkové organizmy, víry a plesne. Našťastie pre nás je jednobunkových mikróbov viac ako 97% všetkých druhov. Patria k nim pôvodcovia 670 klasifikovaných chorôb podľa zoznamu Svetovej zdravotníckej organizácie: z dlhého zoznamu vymenujeme za baktérie koky, enterokoky, mikrokoky, streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky, meningokoky, bakteriodae, neiserie, helicobacter pylori, klostritida, Escherichia coli a dalšie koliformy, salmonely, Bacilus aurelus a ďalšie bacily, z vírov: HIV, herpetoviry, chrípkové víry a ďalšie, z plesní kandidy, giardie, trychomony a iné.

 

Uvedomte si, že psychika, strava a pohyb sú hlavné faktory Vášho zdravia a kvality života.

Choroby, ktoré sa prejavia na povrchu tela, často súvisia s preťažením niektorých vnútorných orgánov alebo psychiky.

 

1.ZÁKLADNÉ PRAVIDLÁ UŽÍVANIA – platná pre všetky typy chorôb človeka.

Po celú dobu užívania koloidného striebra pite aspoň 1,5 litra čistej (nebalenej) vody denne, aby mohli byť z tela odstránené odumreté patogény a iné škodlivé látky. Koloidné striebro vodou priamo nezapíjame ani ho vodou neriedime! Ako najdlhšiu dobu vnútorného užívania odporúčame 1 mesiac. V prípade nutnosti je možné zopakovať kúru po mesačnej pauze. Počas vnútorného užívania koloidu neodporúčame dlhodobý pobyt na slnku. Neužívajte koloidné striebro v prípade, že trpíte ťažkou chorobou pečene alebo obličiek.

Ak budete užívať koloid podľa odporúčania, teda v rozostupe minimálne 2 hodín od jedla - bude koloidné striebro na črevnú flóru pôsobiť len minimálne. Tá sa pri správnom užívaní spravidla samovoľne rýchlo obnovuje. Záleží ale vždy na konkrétnom spôsobe použitia.

Po dlhšom užívaní koloidu, alebo po jeho užití ako "klystíru" odporúčame použiť bežne dostupné prostriedky na obnovu črevnej mikroflóry. Živé jogurty, vysušené baktérie ako je Pangamin a podobne.

U koloidného striebra neplatí, že väčšie množstvo má vždy aj väčší účinok. Rozhodne sa ničoho nebojte a pristupujte k liečbe s dôverou. Kvalitným, bezpečným a stabilným koloidom striebra sa môžu bez obáv liečiť aj malé deti, rovnako ako osoby vo vysokom veku.

 

2. AKO ZAOBCHÁDZAŤ S KOLOIDNÝM STRIEBROM

Koloid dlhodobo neskladujte.

Nikdy nemiešajte rôzne jednotlivo vyrobené koloidy dohromady a to ani v prípade, že majú rovnakú koncentráciu (ppm)! Koloidné striebro sa nesmie riediť ani destilovanou vodou. Dochádza tým k narušeniu stabilizačných elektro-nábojových väzieb zámerne vytvorených.

 

3. MANIPULÁCIA A SKLADOVANIE

Hotový koloid nesmie prísť do styku:

s plastami – niektoré tvoria na povrchu elektrostatický náboj, sú často porézne a strieborné častice sa v nich zachytávajú (povrchy černajú)

s gumou – (striebro ju časom narušuje)

s kovmi, vrátane neželezných – (vzniká nežiaduca elektrochemická reakcia)

Nepoužívajte preto žiadne kovové ani plastové lyžice, ale len sklenený pohárik.

 

Koloidy je možné uchovávať iba v sklenených uzavretých nádobách a na tmavom mieste najlepšie pri izbových teplotách. (Neuchovávajte v chladničke.) Koloid nie je možné prepravovat' ani v plastovom obale pre farmáciu – ani krátkodobo!

 

V tesnej blízkosti koloidu sa nesmú nachádzať zdroje silného magnetického žiarenia ako sú mobilný telefón, mikrovlnná rura, reproduktory, televízia, PC

 

4 NIKDY

Neuchovávejte koloid ani v plastovom obale pre farmaceutický priemysel. Žiadný kvalitne vyrobený koloid nemožno v plastových nádobách skladovat' ani přepravovat'! NIE JE MOŽNÉ ani krátkodobo! Stykom s plastmi dochádzaí k nežiadúcej reakcii medzi štruktúrou obalu a jeho obsahom.

 

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE:

Koloidné striebro nie je v EU štátnymi úradmi schváleným liečivom! Nemôžme a nesmieme Vás preto nabádať k jeho užívaniu. Nižšie popísaný spôsob užívania aj uvedené dávkovanie má teda pre súlad so zákonom len informačný charakter. Neodporúča sa používať tento výrobok pre ľudí citlivých na striebro a kov!

 

5 VŠEOBECNÉ VLASTNOSTI KOLOIDU STRIEBRA:

Koloid striebra ani v otvorených ranách nepáli a neštípe. Dezinfikuje rany a napomáha k ich vyčisteniu. Urýchľuje hojenie a zacelovanie poranenej pokožky. Má veľmi dobré účinky na otvorené vredy, sťahuje a hojí chronické rany. Je netoxické a možno ho pri vonkajšom použití nanášať dlhodobo. Nezanecháva na pokožke viditeľné stopy. Možno ho používat' k príležitostnému ošetreniu pleti (kozmetika) ako – 100% čistý koloid bez prímesi krémov, vody a podobne. Nie je nijak cítiť. Možno ho použiť aj na ošetrenie oblečenia v outdoorových aktivitách. Látka sa namočí do koloidu a potom nechá volne uschnúť. Ošetrená látka dočasne získa vysokú antibakteriálnu schopnosť (nezapácha, niektoré látky môžu stmavnúť, najprv otestujte na nenápadnom mieste) . Koloid nemožno použiť na ničenie hmyzu ani drobných živočíchov. Nepoužíva sa ani na mokré murivo zasiahnuté plesňami. Počas liečby sa môžu krátkodobo objaviť nepríjemné pocity ako bolesť hlavy alebo "škrabanie" v krku. V týchto prípadoch môžete na niekoľko dní znížiť liečebnú dávku koloidu až na polovicu. Tieto pocity sú spôsobené reakciou imunitného systému na náhlé opúšťanie mr'tvych patogénov z tela. Pitím čistej (nebalenej) vody zásadným spôsobom prispejete k prečisťovaniu organizmu od škodlivých látok. Začnite liečbu čo najskôr po rozpoznaní prvých príznakov ochorenia. Liečenie koloidom nemá nahradiť imunitný systém, ale výrazne mu pomôcť a stimulovať ho. Vzhľadom ku koncentrácii sa odvíja jemná nahorklá chuť

 

6 BUĎTE ZODPOVEDNÍ SAMI K SEBE!

Naučte sa rozlišovať, kedy je lékárska pomoc nevyhnutná a kedy ste naopak schopni situáciu zvládnuť sami. Aj keby medicínská liečba znamenala veľa vedľajšich účinkov, niekedy je naozaj nutná!  U niektorých chorôb je potrebné, aby došlo najprv k prepuknutiu choroby a až potom dochádza k následnému vyliečeniu. Koloid neužívame preto, aby prekrýval prejevy choroby, ale skutočne liečil vo vnútri nášho tela.           

7 ORIENTAČNÁ TABUĽKA CHORÔB

Uvedená dávkovania a koncentrácie platí IBA pre koloidné striebro s vysokou stabilitou, vyrobené plne riadenou elektrolýzou.

 

Váhová kategória  75–100 kg. Pre každého človeka môže byť dávkovanie individuálne.

TABUĽKA PRACUJE s univerzálnymi koncentráciami 10 a 15 ppm.

 

NÁZOV          POPIS

Afty                 3x denne vyplachujte ústa koloidom a potom vypľujte. Opakujte tak dlho, kým problémy nezmiznú.

Súčasne pite počas noci, alebo nad ránom, koloid v množstve – 30 ml.

 AIDS              Táto choroba má byť spôsobená odolným kmeňom vírusu. Napriek tomu, že sa koloid vo vysokých dávkach už začal na túto chorobu testovať, seriózne výsledky nie sú zatiaľ k dispozícii

Akné               Rozprašovačom naneste na tvár súvislú vrstvu koloidu a nechajte voľne uschnúť. Počas noci, alebo nad ránom, pite koloid v množstve 30 ml po dobu najviac jedného mesiaca. Vyhnite sa čokoláde.

Podporná liečba Ak je pokožka už silne zasiahnutá, je potrebné užívať po dobu niekoľkých týždňov výplachy čriev – tzv. „klystír“. Táto metóda je často potrebná, aby nezanechalo akné stopy na pokožke už na celý život.

Alergia - senná nádcha          Vyraďte na dobu jedného mesiaca všetky sladené alebo sýtené nápoje vrátane sladkých čajov. Pite predovšetkým nebalenú vodu. Užívajte koloid počas noci alebo nad ránom v množstve 30 ml po dobu 14 dní.

Angína            Pite 30 ml 2x denne po dobu jedného týždňa. Od jedla dodržujte rozostup 2 hodiny. Ďalší týždeň užívajte 25 ml koloidu 2x denne. Nezabúdajte okrem teplých čajov na pitie čistej nebalenej vody. Pite ich oddelene. Pomôžte imunitnému systému ľahkou vegetariánskou stravou.

Artritída         Pite v noci alebo skoro ráno 30 ml koloidného striebra po dobu najviac jedného mesiaca.

Podporná liečba

Ak príznaky úplne nevymizli, ul'avte organizmu l'ahkou hladovkou spojenou s očistou kl'bov. Pri každej hladovke musí být' vždy súbežne vykonávaná očista čriev.

Astma             Vyrad'te na dobu 14 dní všetky nápoje vrátane čajov. Pite dlhšiu dobu len čistú nebalenú vodu v množstve 1-2 litre. Súčasne užívajte koloid počas noci alebo nad ránom v množstve 30 ml. Astma sa tak síce nevylieči, ale dôjde k dlhotrvajúcemu spriechodneniu zovretých priedušiek. Koloid pite oddelene od vody. Voda aj koloid pôsobí na naše telo rôznym spôsobom a je potrebné, aby svojimi účinkami mohli pôsobit' v našom organizme samostatne.

Vredy predkolenia     Jedná sa o závažné celkové znečištenie organizmu. Nanášajte postrekovačom až 5x denne alebo pri každom preväze koloid 14(15) ppm. Dodržujte maximálnu sterilitu rany a jej okollia. Bez dotyku ruky naneste koloid a nechajte vol'ne uschnút'. Vyhnite sa na dlhší čas cukru vo všetkých podobách. Zvlášť pozor na umelé sladidlá, mlieko a pod. Obmedzte na minimum pečivo a alkohol. Dôležitou súčasťou liečby je aj celkové zníženie kyslosti v organizme. Zistite si, ktoré potraviny sú pre tento účel vhodné.

Podporná liečba

Ak je to zdravotne možné, prináša úl'avu 5-denná hladovka, kombinovaná s očistou čriev (klystíry).

Borelióza -      Lymská choroba  Pite po dobu 21 dní 2x denne 50 ml. Po 14 dňoch oneskorenia zopakujte trojtýždňovú liečbu dávkou 1x denně 50 ml. V ťažkých prípadoch je nutné užiť takúto liečebnú kúru opakovane.

Bradavice        Pite 2x denne po dobu jedného mesiaca 30 ml koloidu. Postihnuté miesta postriekajte koloidom 14(15) ppm a nechajte vol'ne uschnút'. Ak problémy nezmiznú, liečbu po mesiaci oneskorenia opakujte.

Podporná liečba

Posilňujte imunitný systém chladnou vodou. Venujte pri liečení osobitnú pozornost'  "materskej" bradavici. (Objaví sa ako prvá). Po jej vyliečení spravidla vol'ne zmiznú aj ostatné bradavice inde na tele. Liečba býva zdl'havá.

Candida          viď. Mykózy

Cysty               Jedná sa o ložiskové ochorenia nazhromaždených patogénov. Zriedkavo vyžaduje operativný zákrok. Vel'mi dôležitú liečbu predstavuje hladovka po dobu aspoň 5 dní. Pri každej hladovke musí byt' vždy súbežne vykonávaná očista čriev -  „klystíry“. Ako liečbu užite "čistiacu kúru" koloidom striebra.

Čistiaca kúra  viz. Detoxikácii

Detoxikácia    Základná čistiaca kúra 14 dní. Pri silne znečistenom organizme je možné predĺžiť až na 21 dní. Po dobu čistiacej kúry vynechajte všetky nápoje vrátane čajov. Pite len čistú (pramenitú) vodu v množstve 1–2 litre denne. Súčasne užívajte koloid počas noci alebo nad ránom, v množstve 1 x denne 30 ml. Vodu a koloid pite oddelene.

Podporná liečba

Užívajte po dobu niekol'kých týždňoch výplachy čriev, tzv. „klystíry“. Táto metóda je spolu s užívaním koloidu mimoriadne účinná. Ak to zdravotný stav dovolí, je možné liečbu doplnit' o 5 dennú hladovku.

Dezinfekcia povrchov                       K naneseniu tenkej vrstvy použite postrekovač. Nestierajte, nechajte na povrchu vol'ne zaschnút'. Pozor porézne povrchy pod vplyvom slnka môžu stmavnúť. Najpr otestujte na nenápadnej časti povrchu.

Dezinfekcia vody       V situáciach krajnej núdze, kedy nie je  možné vodu prevarit,' je možné použit' koloid aj na ošetrenie vody. Voda je tak až z viac ako z 90% zbavená choroboplodných zárodkov. Do tridsiatich dielov vody nalejte jeden diel  koloidného striebra. Pretrepte a nechajte na tmavom mieste stát' niekol'ko hodín. Takúto vodu je možné v núdzi pit' po dlhšiu dobu – na rozdiel od vody ošetrenej chemickou dezinfekciou.

Ekzém             Po dobu 14tich dní užívajte koloid vždy skoro ráno. Nejedzte skôr ako za dve hodiny. Po týždni oneskorenia kúru zopakujte. Nanášajte postrekovačom na postihnuté miesta koloid a potom nechajte zaschnút'. Opakujte, kým problémy nezmiznú.

Podporná liečba

Užívajte po dobu niekol'kých týždňov výplachy čriev, tzv. "klystíry". Táto metóda je s     polu s užívaním koloidu mimoriadne účinná.

Gynekologické výtoky (vaginálne kvasinkové infekcie)    Je vhodné MINIMÁLNE NA DOBU JEDNÉHO MESIA obmedzit´príjem cukrov a výrobkov z bielej múky

Aplikácia koloidu – postrekom na postihnuté miesta – von aj dovnútra. Začnite užívat' koloid počas noci alebo nad ránom v množstve 30 ml – koncentrácia 10 ppm – po dobu 14 dní. Ďalší týždeň znížte dávku na polovicu.

Použitie – výtok alebo svrbenie: Aplikácia zavedením, najlepšie umelohmotnou mäkkou "pipetou", prípadne striekačkou bez ihly (dodržiavajte sterilitu). Množstvo cca 2 ml. Aplikujte 1–2 x denne podľa potreby , vrátane vonkajšieho postreku rozprašovačom . Pri včasnom zachytení ťažkostí nastáva veľmi rýchly nástup liečebného účinku. Subjektívne (pocitové) ťažkosti pri aplikácii koloidu SM ustanú zvyčajne už za niekoľko hodín . Aj po odznení príznakov je vhodné v liečebnej dávke zotrvať ešte aspoň jeden deň. Pri závažnejších t'ažkostiach odporúčame:

PRVNÍ DEN LIEČBY jednorázovú aplikáciu koloidu 50 ml – koncentrácia 10 ppm – orálne.

Kvasinky, plesne, poškodenie sliznice, infekcie, vulvovaginálny diskomfort . . . atď – vykonávať aplikáciu vždy v kombinácii s orálnym (ústnym) užívaním (pitím). Osobitnú pozornost' je nutné venovať pohlavne prenosným infekciám, kedy je nutné liečiť oboch sexuálnych partnerov a kedy je orálna liečba nevyhnutná. Vyhýbajte sa nepriedušnému prádlu, používajte najlepšie iba čistú bavlnu. Oblečenie voľte ľahké, vzdušné.

Hemeroidy vnútorné  Koloid je možné v podobných prípadoch vel'mi dobre použit' ako nálev (klystír). Použite klystír v množstve 150 ml aj viac. Zadržte v sebe čo najdlhšie. Metódu „zatvárania vnútorných rán“ je nutné niekol'kokrát opakovat'. Umývajte sa zásadne len chladnou vodou. Vynechajte v jedálničku korenené jedlá a obmezte príjem mäsa

Hemeroidy vonkajšie Na vonkajšie problémy použite postrekovač a nechajte vol'ne uschnút'. Ďalej užite koloid ako klystír v množstve 100 ml a zadržte v sebe, kým sa celá dávka v oblasti konečníka nevstrebe. Metódu  možno použit' opakovane. Umývajte postihnuté miesta zásadne len studenou vodou. Vynechajte v jedálničku korenené jedlá. Obmezte aj príjem mäsa.

Hepatitída       Pite 2x denne 50 ml koloidného striebra po dobu jedného týždňa. Ďalej užívajte už len 25 ml 2x denne kým príznaky úplne nevymiznú. Môže trvat aj niekol'ko týždňov, kým sa farba pokožky a očí úplne navráti k normálu. Vel'mi dôležitý je príjem čistej nebalenej vody a to vo zvýšenom pitnom režime. Začnite sa stravovat' podla odporúčaní pre túto chorobu. Pomôžte imunitnému systému l'ahkou vegetariánskou stravou.

Herpes             Pite 3x denne 25 ml koloidu, pokým problémy nezmiznú. Dodržujte od jedla rozostup minimálne 2 hodiny. Nanášajte postrekovačom na postihnuté miesto koloid a potom nechajte zaschnúť.

HIV     viď. AIDS

Hlien – nadmerná tvorba v organisme         Prvý týždeň užívajte 50 ml koloidu skoro ráno. Nejedzte skôr ako za dve hodiny. Ďalší týždeň pokračujte dávkou 25 ml. Nezabúdajte na príjem čistej nebalenej vody.

Podporná liečba

Uľavte organizmu ľahkou vegetariánskou stravou. Je možné doplnit liečbu 5-dennou hladovkou.

Chrípka           Pite až 50 ml po dobu jedného týždňa. Od jedla dodržujte rozostup 2 hodiny. Ďalší týždeň užívajte 25 ml koloidu 1x denne. Od bolestí v krku uľaví aplikácia koloidu postrekovačom. Pomôžte imunitnému systému ľahkou vegetariánskou stravou.

Infekcie horných ciest dýchacích, prechladnutia     viz. Angína

Kandidóza      viď. Candida

Kašeľ              Alergický kašeľ sa rieši ako alergie.

Pri nachladnutí postupujte ako pri angíne.

Kvapavka       viď. Pohlavne prenosné choroby

Kvasinky        viď. Candida, Mykóza

Lišaj                Viz. Odreniny

Mandle - zápaly         Vyplachujte ústa malým množstvom koloidu až 5x denne. Chvíľu ho ponechajte v ústach a potom vypľujte. Kombinujte s vnútorným použitím 30 ml po dobu 2–3 týždňov. Veľmi účinné je použitie koloidu pomocou postrekovača.

Mononukleóza           Pite 2x denne po dobu jedného týždňa 50 ml koloidného striebra. Potom znížte dávkovanie na polovicu až do ustúpenia príznakov. Rozostup od jedla musí byť minimálne 2 hodiny. Čaj aj čistú nebalenú vodu pite oddelene. Oboje má v tele rozdielny účinok. Vynechajte tučné jedlá, korenie. Aj po odoznení príznakov dodržujte užívanie ľahkej stravy a obmedzte ťažkú námahu aspoň po dobu jedného mesiaca

Modriny         viď. Odreniny

Mykózy (plesne)        Vyraďte na dobu minimálne jedného mesiaca všetky sladkosti a pečivo všeobecne. Začnite užívať koloid počas noci alebo nad ránom v množstve 50 ml po dobu jedného týždňa. Ďalší týždeň rozdeľte dávku na dve časti – ráno a večer. Dodržujte od jedla rozostup aspoň 2 hodiny. Postihnuté miesta postriekajte len 2x denne koloidom koncentrácie 14(15) ppm a nechajte voľne zaschnúť. Podľa miesta prejavu plesní ošetrite prípadne pravidelným postrekom aj svoje oblečenie, ponožky, obuv atď. Perte svoje šaty na 90° Celzia (tzv. vyvárka). Liečba mykóz býva zdĺhavá a vyžaduje dôslednosť.

Nádcha           viď. Angína

Nohy - plesňové ochorenie    viď. Mykózy

Odreniny         Cestné lišaje alebo podobné rany veľmi dobre hoja obklady z koloidného striebra SM. Metóda sa používa aj na modriny a iné poškodenia pokožky. Postihnuté miesto vyčistete. Pred spaním sa na neho priloží mokrý obklad z koloidu s koncentráciou 14(15) ppm. Nechajte obklad pôsobiť po celú noc. Drobné odreniny stačí koloidom postriekať a nechať zaschnúť.

Oči - infekcie  Do očí nepoužívajte vyššiu koncentráciu ako 10 ppm. Pri zápale očných spojiviek aplikujte kvapky koloidného striebra priamo do očí a to niekol'kokrát denne. Pite dvakrát denne 30 ml koloidu až do úplného vymiznutia príznakov. Vyhnite sa dlhodobo umelým sladidlám všetkých typov.

Opar    Opar na perách viď. Afty

Pásový opar    Ihneď pri prvých príznakoch pásového oparu užite vnútorne jednorázovo 50 ml koloidného striebra a potom pokračujte dávkou 30 ml dvakrát denne. Tiež aplikujte koloid na postihnuté miesto postrekom. Pozor na infekčnosť. Dodržujte maximálne hygienu. Vyhnite se ľaknutiu a stresu. Veľa odpočívajte. Nemajte strach.

Paradentóza    Vyplachujte ústa malým množstvom koloidu až 5x denne. Chvíľu ho ponechajte v ústach a potom vypľujte. Kombinujte s vnútorným použitím 30 ml po dobu 2–3 týždne. Aspoň počas liečby nefajčite. Čistite si pravidelne koreň jazyka. Používáním koloidu sa uchytenia zubov spevnia. Koloid môže pri dlhodobom preplachovaní úst spôsobovať pocit „tŕpnutia" v amalgámovych pečatiach. Po ukončení liečby tieto pocity ihneď vymiznú.

Plesne (viz. Mykózy )           viď. Mykózy

Pohlavné choroby všeobecne            Pite podľa závažnosti situácie až 50 ml koloidu 2x denne po dobu dvoch týždňov. Od jedla dodržujte rozostup 2 hodiny. Ďalších 14 dní užívajte už len polovicu dávky. Ak je to možné ošetrujte postihnuté miesta postrekom.

Popáleniny      Koloid sa na popáleniny nanáša predovšetkým postrekom. Po nastriekaní ho nechajte vol'ne zaschnút'. Na postihnuté miesta je možné priložitˇaj chladivý obklad namočený do koloidu. Dodržiavajte sterilitu.

Prostata           Pite na lačno 1x denně 50 ml koloidného striebra po dobu dvoch týždňov. Pite len čistú nebalenú vodu. Po zmenšení opuchu znížte dávku na 30 ml denne. Dôležitá je zmena stravy. Je možné začat' pôstom. Vhodný výber stravy je pre toto ochorenie podstatný. Informujte sa o tom aké druhy potravín sú vhodné

Hnačka            Ak trvajú t'ažkosti viac ako dva dni, pite podl'a závažnosti situácie až 50 ml 1x denne po dobu jedného až dvoch týždňov. Od jedla dodržujte rozostup 2 hodiny. Nezabúdajte na doplňovanie tekutín. Pite len čistú nebalenú vodu.

Podporná liečba

Koloid sa pri črevných infekciách aplikuje najlepšie formou nálevu (klystíru). Po liečbe užite prostriedky na obnovu črevnej mikroflóry. Živé jogurty, vysušené baktérie – Pangamin a podobne.

Rany                viď. Odreniny

Reuma             Na reumatické t'ažkosti sa pije v noci a potom znovu ráno 30 ml koloidného striebra po dobu jedného mesiaca.

Podporná liečba

Ak príznaky ešte trvajú ul'avte organizmu rozumnou hladovkou a striedmou stravou. Pite len čistú nebalenú vodu.

Ortuť –            vylučovanie z tela Zanesenie t'ažkými kovmi z potravín, prostredia, alebo amalgámovych pečatí. viď. čistiaca kúra.

Salmonela       Pite 2x denne 50 ml koloidného striebra 14(15) ppm – po dobu jedného týžňa. Potom pokračujte ešte týždeň v užívaní dávky 25 ml 2x denne. Je vel'mi dôležitý príjem čistej nebalenej vody a to vo zvýšenom režime.

Podporná liečba

Je vhodné užit' koloidné striebro aj na prípravu nálevu (klystíru).

Stafylokok (zlatý stafylokok)           Pite až 2x denne po dobu dvoch týždňov 50 ml koloidného striebra. Potom znížte dávkovanie na polovicu a to až do ustúpenia príznakov. Rozostup od jedla musí byt' minimálne 2 hodiny.

Streptokok      Identické dávkovanie vid'. Stafylokok

Toxoplazmóza           Pite 2x denne po dobu dvoch týždňov 50 ml koloidného striebra, potom znížte dávkovanie na polovicu a to až do ustúpenia príznakov. Rozostup od jedla musí byt' minimálne 2 hodiny.

Tuberkulóza    Pite až 3x denne po dobu dvoch týždňov 50 ml koloidného striebra, potom znížte dávkovanie len na 30 ml dvakrát denne. Je vhodné aj jeho pravidelné vdýchnutie formou aerosolu. Strieborné častice tak preniknú aj do hlienov hlboko v dýchacom ústrojenstve.  Pri vnútornom užití dodržujte rozostup od jedla minimálne 2 hodiny. Pite predovšetkým čistú nebalenú vodu.

Úrazy              Na postihnuté miesta je možné dávat' obklady z koloidného striebra alebo ho nanášat' postrekom. Vždy nechajte koloid na mieste vol'ne uschnút'. vid'. Odrenin

Ústa                 K dezinfekcii ústnej dutiny používajte ráno a večer výplachy koloidným strebrom a potom vypľujte. Pravidelne čistite koreň jazyka.

Viróza, vírusy Všeobecne viď. Chrípka

 Zápal ďasien  Vyplachujte koloidným striebrom ústa 5x denne. Po odznení príznakov pokračujte s liečbou eště jeden týždeň. Je možná aj aplikácia postrekovačom.

Zápal mandlí  Vyplachujte ústa malým množstvom koloidu až 5x denne. Chvíľu ho ponechajte v ústach, „kloktajte“ a potom vypľujte. Kombinujte s vnútorným užitím 50 ml po dobu 1 týždňa. Ďalší týždeň znížte dávku na polovicu. Je vhodné aj použitie postrekovača.

Zápal močových ciest a močového mechúra           Pite 1x denne 50 ml koloidného striebra po dobu jedného týždňa. Po odznení príznakov užívajte eště týždeň 1x denne 30 ml. Pite dostatočné množstvo čistej vody a urologického čaju. (Oboje pite oddelene v rozostupe minimálne 2 hodiny).

Zápal hrubého čreva  Pite až 50 ml koloidného striebra denne po dobu 14 dní. Ďalší týždeň dávku rozdeľte na 2x 25 ml. Pite dostatočné množstvo vody. Naučte sa používať očistu  čriev čistým koloidným striebrom v dávke 150 – 300 ml.

POZOR: Klystír môžete užiť len ak nie je črevo perforované (prederavené).

Zapáchajúci dych       Vyplachujte ústa malou dávkou koloidu až 5x denne. Chvíľu ho ponechajte v ústach a potom vypľujte. Kombinujte s vnútorným užitím 30 ml 2x denne po dobu 2–3 týždňov. Aspoň počas liečby nefajčite. Čistite si pravidelne koreň jazyka. Je vhodné používanie postrekovača.

Zapáchajúca obuv      Pravidelne nanášajte koloid postrekovačom na obuv – prípadne namočte aj ponožky do koloidu a vždy nechajte oboje úplne vyschnúť. Chodidlami sa často vylučujú toxické látky. V prípade veľkého preťaženia organizmu vykonajte vhodnú očistu tela a vnútornych orgánov.

Zápaľ pľúc      Pite až 2x denne po dobu jedného týždňa 50 ml koloidného striebra. Potom znížte dávkovanie len na 25 ml dvakrát denne do ustúpenia príznakov. Rozostup od jedla musí byť minimálne 2 hodiny.

Zvieratá          Na vonkajšie ošetrenie srsti používajte postrekovač. Vnútorné použitie sa vykonáva vstreknutím požadovanej dávky do kútika papule. Možno ho krátkodobo pridať zvieratám aj do pitnej vody. Množstvo musí byť upravené podľa vel'kosti zvieraťa až na polovicu dávky pre človeka alebo aj menej.

Zlatý stafylokok         viď. Stafylokok

Zuby                Po zákrokoch na zuboch alebo ďasnách vyplachujte pravidelne malým množstvom koloidu 14(15) ppm ústa až 5x denne. Pri výplachu ponechajte koloid v ústach čo najdlhšie a potom vypľujte. Koloid po vypláchnutí úst už neprehĺtajte.

Žltačka           viď. Hepatitída

 

8 ĎALŠIE POUŽITIE KOLOIDNÉHO STRIEBRA

Môže sa použiť proti zápalom, vírusovým a bakteriálnym infekciám domácich zvierat. Jeho dávkovanie úmerne rastie s hmotnosťou zvieraťa.

U rastlín je účinný proti hubám. Aj rezané kvety dlhšie vydržia vo vázach, keď do ich vody primiešame KS.

Môže sa použiť aj na konzervovanie ovocia, zeleniny a do kompótov.

Je vhodný na dezinfekciu a deodoráciu chladničiek a klimatizácií.

 

9 KONCENTRÁCIA KS

Je udávaná v jednotkách ppm (z angl. parts per million) je podobne ako percento spôsob, ako vyjadriť zlomok – milióntinu – celým číslom. Napríklad zápis 20 ppm znamená 20 milióntin, t.j. 0,000020, alebo 20 x 10−6, či 0,0020%, prípadne 0,020‰.